Artyku艂y dla rodziców

kids drawing

1.09.2016r - Trudne pocz膮tki, czyli o adaptacji dziecka do przedszkola

Trudne pocz膮tki, czyli o adaptacji dziecka do przedszkola

Wielu rodziców, których pociecha ju偶 niebawem wkroczy po raz pierwszy w rol臋 przedszkolaka, zastanawia si臋 pewnie, jak ich dziecko da sobie rad臋 w tej nowej roli. Czy b臋dzie umia艂o zaadaptowa膰 si臋 w nieznanym miejscu, w艣ród obcych osób i gromadki innych dzieci? Obawy te s膮 naturalne i wynikaj膮 cz臋sto z tego, 偶e dla wielu z nich jest to ca艂kiem nowe do艣wiadczenie. Czyli podobnie jak dziecko, tak偶e rodzic/rodzice musz膮 zmierzy膰 si臋 z trudem adaptacji, prze艂ama膰 l臋k i sprawi膰, by te dni, które s膮 dla dziecka tak wa偶ne, by艂y te偶 dla wszystkich przyjemne.

Pocz膮tek jest zawsze trudny ...

,, Dzieci s膮 jak posiane nasiona. Trzeba je codziennie podlewa膰,

po艣wi臋ca膰 im uwag臋 i piel臋gnowa膰.
W takich warunkach nasiona kie艂kuj膮, ro艣liny rosn膮, a potem zakwitaj膮. ..."