Artykuły dla rodziców

kids drawing

15.09.2016r - Jak wychowywać zdolne dziecko? Jak je wspierać w rozwoju?

Jak wychowywać zdolne dziecko? Jak je wspierać w rozwoju?

Rodzice często zadają te pytania sobie, nauczycielom i specjalistom. U tych ostatnich szukają pomocy w wychowywaniu swoich zdolnych, uzdolnionych, a czasem wręcz utalentowanych dzieci. Nie ma specjalnych metod wychowywania dzieci zdolnych, jednak warto zastanowić się, jak zadbać o to, aby takie dzieci jak najbardziej harmonijnie mogły się rozwijać. Im wcześniej zaczniemy obserwować wszelkie przejawy ciekawości i zainteresowań dziecka, tym bardziej świadomie będziemy uczestniczyć w procesie kształtowania się jego uzdolnień...