Artykuły dla rodziców

kids drawing

Propozycja zajęć dla dzieci - gr.5

2020-03-24   Temat: Szukamy wiosny

Pogłębianie wiadomości na temat charakterystycznych zmian zachodzących w przyrodzie, rozpoznawanie wiosennych kwiatów i ptaków - bogactwo przyrody, dowiadywanie się o roślinach chronionych, poznawanie zasad ochrony przyrody.

Umiemy liczyć- dodawanie i odejmowanie oraz porównywanie liczebności ( układanie i rozwiązywanie zasad z treścią.

1. Oglądanie zwiastunów wiosny w encyklopediach przyrodniczych lub w internecie.

2. Rozmowa na temat oglądanych wiosennych kwiatów, ptaków, owadów - rozpoznawanie i nazywanie, poznawanie zasad ochrony przyrody.

3. Zajęcia plastyczne na temat „To już wiosna”.- projektowanie kompozycji z rożnych materiałów plastycznych, gazetek reklamowych- tworzenie obrazka według pomysłu dziecka, łączenie różnych materiałów.

Pomoce: farby, kredki, obrazki z gazet, papier kolorowy, bibuła, plastelina, szmatki, włóczki, klej, nożyczki,

Na zdjęcia prac czekamy pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

1. Układanie i rozwiązywanie zadań z treścią, układanie działań arytmetycznych (rodzic wymyśla treść zadań np.