ArtykuÅ‚y dla rodziców

kids drawing

Propozycja zajęć dla dzieci - gr.5

2020-03-24   Temat: Szukamy wiosny

PogÅ‚Ä™bianie wiadomoÅ›ci na temat charakterystycznych zmian zachodzÄ…cych w przyrodzie, rozpoznawanie wiosennych kwiatów i ptaków - bogactwo przyrody, dowiadywanie siÄ™ o roÅ›linach chronionych, poznawanie zasad ochrony przyrody.

Umiemy liczyć- dodawanie i odejmowanie oraz porównywanie liczebnoÅ›ci ( ukÅ‚adanie i rozwiÄ…zywanie zasad z treÅ›ciÄ….

1. OglÄ…danie zwiastunów wiosny w encyklopediach przyrodniczych lub w internecie.

2. Rozmowa na temat oglÄ…danych wiosennych kwiatów, ptaków, owadów - rozpoznawanie i nazywanie, poznawanie zasad ochrony przyrody.

3. ZajÄ™cia plastyczne na temat „To już wiosna”.- projektowanie kompozycji z rożnych materiaÅ‚ów plastycznych, gazetek reklamowych- tworzenie obrazka wedÅ‚ug pomysÅ‚u dziecka, Å‚Ä…czenie różnych materiaÅ‚ów.

Pomoce: farby, kredki, obrazki z gazet, papier kolorowy, bibuÅ‚a, plastelina, szmatki, wÅ‚óczki, klej, nożyczki,

Na zdjęcia prac czekamy pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

1. Układanie i rozwiązywanie zadań z treścią, układanie działań arytmetycznych (rodzic wymyśla treść zadań np.