Grupa II Motylki

motyl

Światowy Dzień Drzewa

10 października dzieci z grupy Motylki obchodziły „Światowy Dzień Drzewa”.

Podczas zajęć dzieci poznały budowę drzewa, jego znaczenie dla człowieka, zwierząt i przyrody. Przedszkolaki dowiedziały się również jak wielkie znaczenie mają drzewa dla czystości powietrza, a tym samym dla zdrowia człowieka. Wesoło bawiły się biorąc udział w różnych zabawach ruchowych.

Rozmawiając o ochronie drzew przedszkolaki postanowiły założyć grupową zbiórkę makulatury realizując przy okazji zadanie „Makulaturę zbieramy i drzewa oszczędzamy” z projektu „W tekturowym świecie dobrze bawić się będziecie”. Następnie grupa wykonała wspólną pracę plastyczną, pt. "Jesienne drzewo" jako realizację kolejnego zadania z projektu tj. „Tekturowe drzewo zrobimy i kącik przyrody nim ozdobimy”.