Spotkanie z autorką książek dla dzieci

19  maja nasze przedszkole odwiedziÅ‚a  StanisÅ‚awa BeÅ‚ch, pisarka dla dzieci mieszkajÄ…ca w Rzeszowie, z zawodu nauczyciel, obecnie przebywajÄ…ca na emeryturze. ZapoznaÅ‚a dzieci ze swoimi książkami opowiadajÄ…c co siÄ™ w nich znajduje.

Cykl książek pod tytuÅ‚em "WesoÅ‚e Historie" to zbiór opowiadaÅ„ dla dzieci od 3 lat. Bohaterami książek sÄ… dzieci a ich treÅ›ciÄ… różne przygody i zdarzenia z życia wziÄ™te. OpowieÅ›ci te sÄ… miÅ‚e, ciepÅ‚e          i dydaktyczne. ZawierajÄ… dużo opisów przyrody i dzieciÄ™cego humoru w relacjach dziecko - czÅ‚owiek dorosÅ‚y.

.Kolejny cykl książek jest zupełnie inny.

.Pierwsza z nich „Snip i Kocio” jest opowieÅ›ciÄ…-historiÄ… o życiu dwóch kotów. Snip - duży, dorosÅ‚y, dostojny, rozsÄ…dny i mÄ…dry oraz Kocio - maÅ‚y, mÅ‚ody, zabawny, figlarny i mniej mÄ…dry ale za to ciekawy Å›wiata. Snip wychowuje Kocia, mimo iż napotyka na trudnoÅ›ci nie poddaje siÄ™. Druga książka pod tytuÅ‚em "Snip i Kocio nad morzem" to opowieść o przygodach, wydarzeniach i zabawach kotów z dziećmi, wodÄ… i piaskiem nad polskim morzem.

..NastÄ™pna książka z cyklu "Snip i Kocio" to opowieść wyjÄ…tkowa. Jak Å‚atwo siÄ™ domyÅ›leć czytajÄ…c tytuÅ‚ "Snip i Kocio zwiedzajÄ… Rzeszów" opowiada ona o spacerach bohaterów po naszym mieÅ›cie.

Warto sięgnąć po te książeczki.