Dzień Głośnego Czytania

Ogólnopolski DzieÅ„ GÅ‚oÅ›nego Czytania przypada na 29 wrzeÅ›nia. ÅšwiÄ™to zostaÅ‚o ogÅ‚oszone w 2001 r. z inicjatywy Polskiej Izby Książki. To Å›wiÄ™to, którego najważniejszymi beneficjentami sÄ… dzieci.

Czytanie im na gÅ‚os stymuluje ich rozwój, wzbogaca sÅ‚ownictwo, a przede wszystkim rozwija wyobraźnie i buduje wiÄ™zi miÄ™dzyludzkie, w tym miÄ™dzy rodzicami, dziadkami a dziećmi, którym książki sÄ… czytane. GÅ‚oÅ›ne czytanie trenuje także mózg, poprawia krążenie i pomaga zachować psychicznÄ… równowagÄ™. Niektórzy twierdzÄ…, że również odmÅ‚adza i wygÅ‚adza zmarszczki poprzez rozluźnianie mięśni twarzy. Warto czytać dzieciom, seniorom, chorym czy ukochanej osobie.

Nasze Biedronki też uczestniczyÅ‚y w tym Å›wiÄ™cie, bajeczki czytaÅ‚y wychowawczynie oraz mama Oli, która również poczÄ™stowaÅ‚a dzieci sÅ‚odkoÅ›ciami.