Artyku艂y dla rodziców

kids drawing

28.10.2016r - Pozytywna uwaga, czyli jak m膮drze dyscyplinowa膰 dzieci

Wielu rodziców cz臋sto staje przed konieczno艣ci膮 zareagowania w trudnej sytuacji zwi膮zanej z niew艂a艣ciwym zachowaniem dziecka. Jak wiadomo dzieci s膮 ró偶ne, a ich zachowanie czasami ka偶dego, nawet najspokojniejszego rodzica mo偶e wyprowadzi膰 z równowagi. Reakcje rodziców oscyluj膮 zwykle pomi臋dzy stanowczo艣ci膮, a pob艂a偶liwo艣ci膮. Niekiedy przybieraj膮 te偶 bardziej skrajne formy, jak ca艂kowicie bezstresowy liberalizm i wychowywanie ma艂ego tyrana lub w艂adza absolutna, która nierzadko 艂膮czy si臋 z agresj膮. Co zatem jest rozwi膮zaniem? Jak dyscyplinowa膰 w konstruktywny sposób?

,, Dzieci s膮 jak posiane nasiona. Trzeba je codziennie podlewa膰,

po艣wi臋ca膰 im uwag臋 i piel臋gnowa膰.
W takich warunkach nasiona kie艂kuj膮, ro艣liny rosn膮, a potem zakwitaj膮. ..."