ArtykuÅ‚y dla rodziców

kids drawing

Projekt "Aktywność fizyczna i umysłowa drogą do zdrowego stylu życia"

W ramach projektu pn. „Aktywność fizyczna i umysÅ‚owa drogÄ… do zdrowego stylu życia”, zostanÄ… zorganizowane  pikniki sportowe w 33 rzeszowskich przedszkolach oraz eksperymenty fizyczne przez 3 miesiÄ…ce po godzinie w 33 rzeszowskich przedszkolach.
W naszym przedszkolu piknik sportowy odbyÅ‚ siÄ™ w czerwcu, w innych przedszkolach bÄ™dÄ… odbywać siÄ™ w najbliższych miesiÄ…cach.  GÅ‚ównym celem tego zadania publicznego jest upowszechnianie w rzeszowskich przedszkolach programów sÅ‚użących promocji zdrowego stylu życia wpisujÄ…cego siÄ™ w Cel szczegóÅ‚owy Nr 3 Promowanie zdrowego stylu życia wÅ›ród dzieci i mÅ‚odzieży. Upowszechnianie i realizacja w szkole i placówce programów sÅ‚użących promocji zdrowego stylu życia  RzÄ…dowego programu na lata 2014-2016 „Bezpieczna i przyjazna szkoÅ‚a”. Zadanie to wpisuje siÄ™ również w  programy profilaktyczno-zdrowotne realizowane we wszystkich rzeszowskich przedszkolach   oraz w dziaÅ‚ania realizowane w ramach  certyfikatów: rejonowych i wojewódzkich  „SzkóÅ‚ PromujÄ…cych Zdrowie”.

Eksperymenty fizyczne dotyczÄ…ce zjawisk fizycznych odbywać siÄ™ bÄ™dÄ… wg harmonogramu po 1 godz. zegarowej dla przedszkola (dla dwóch grup dzieci 6 i 5 latków po 30 minut dla grupy). DziaÅ‚ania te majÄ…ce na celu usamodzielnienie dzieci w poznawaniu Å›wiata poprzez aktywność eksperymentalnÄ… (umysÅ‚owÄ…) przez 3 miesiÄ…ce. PomysÅ‚ na aktywne spÄ™dzanie czasu wolnego a zarazem otwarcie umysÅ‚u na poszukiwanie rozwiÄ…zaÅ„ w sposób doÅ›wiadczalny.

Realizacja projektu od czerwca do listopada 2015 r.

W naszym przedszkolu zajęcia będą się odbywać w terminach:

25.09.2015r. godz. 10.30 - tematem pokazów bÄ™dzie MAGNETYZM,

16.10.2015r. godz. 12.15 - OPTYKA,

20.11.2015r. godz. 09.00 - DŹWIĘK.