ArtykuÅ‚y dla rodziców

kids drawing

Propozycje zajęć dla dzieci - gr.2

2020-04-16  Propozycje zajęć dla dziieci - gr.2 Motylki

Temat; Codzienne czynnoÅ›ci, utrwalenie pór dnia.

(proszę przygotować sylwetę słońca i księżyca - wycięte z papieru lub narysowane na nałej karteczve)

Powtórne czytanie wiersza   DzieÅ„ i noc

DzieÅ„ to godzin ilość spora – trwa od rana do wieczora.

Od wieczora zaÅ› do rana rzÄ…dzi noc – w sto gwiazd ubrana.

( wczoraj rodzic trzymaÅ‚ sylwetÄ™ sÅ‚oÅ„ca w dolnym rogu planszy doÅ‚Ä…czonej do zajęć, PodnosiÅ‚ powoli sylwetÄ™ zgodnie z treÅ›ciÄ… wiersza, pokazujÄ…c dzieciom pozornÄ… wÄ™drówkÄ™ sÅ‚oÅ„ca nad horyzontem od Å›witu do zmierzchu).

Rano wszyscy wstajÄ… z Å‚óżek, lewÄ… albo prawÄ… nogÄ…,

choć niektóre straszne Å›piochy do poÅ‚udnia wstać nie mogÄ…!

Rano jemy co? Śniadanie! A w południe co? Obiadek!

Dwa obiadki je Å‚akomczuch, póÅ‚ obiadku kto? Niejadek!

Po poÅ‚udniu – podwieczorek można zjeść, lecz niekoniecznie,

a wieczorem co? KolacjÄ™! I czas iść do Å‚óżka grzecznie.

W nocy jeść już nie należy. W nocy raczej spać wypada.

Nikt nie skacze, każdy leży, a noc wkoło sny rozkłada.

Gdy po nocy świt zaświta, słońce wzejdzie i dzień wstanie,

znowu z Å‚óżek wyskoczymy i bÄ™dziemy jeść Å›niadanie.

Rodzic utrwala z dziećmi nazwy pór dnia. Trzyma w odpowiednim miejscu nad horyzontem (wczorajsza ilustracja) sylwetÄ™ sÅ‚oÅ„ca lub księżyca i pyta dzieci: Jaka jest teraz na obrazku pora dnia?.

OglÄ…danie obrazków przedstawiajÄ…cych sytuacje dnia codziennego – część z nich jest w porze nocnej, a część – w dziennej.

Dzieci omawiajÄ… obrazki (zaÅ‚Ä…cznik), a nastÄ™pnie przyporzÄ…dkowujÄ… sylwety sÅ‚oÅ„ca lub księżyca odpowiednim obrazkom.

Zabawa dydaktyczna „Co robimy w dzieÅ„ i w nocy?”. Każde dziecko omawia spoÅ›ród obrazkówprzedstawiajÄ…cych codzienne czynnoÅ›ci 2-3. Zadaniem dzieci jest wyjaÅ›nienie, o jakiej porze dnia wykonujemy zazwyczaj przedstawione na nim czynnoÅ›ci: rano, wpoÅ‚udnie, wieczór, w noc.