ArtykuÅ‚y dla rodziców

kids drawing

Propozycja zajęć dla dzieci gr.3

2020-04-08 Propozycje zajęć dla dzieci - gr.3 Biedronki

1-      Zabawa CiepÅ‚o, zimno, pod hasÅ‚em Szukamy jajka.

Jajko ugotowane na twardo. Jedno z dzieci szuka jajka ugotowanego na twardo, które zostaÅ‚o ukryte Inne dziecko naprowadza szukajÄ…cego na ukryty przedmiot, stosujÄ…c okreÅ›lenia: ciepÅ‚o, cieplej, najcieplej, gorÄ…co, zimno, zimno, najzimniej.

2-      Karta pracy, cz. 3, s. 73.

Rysowanie po Å›ladach rysunków drugich poÅ‚ówek pisanek. Rysowanie po prawej stronie karty takich samych pisanek, jakie sÄ… po lewej stronie.

3-      Zabawy przy piosence Koszyczek dobrych życzeÅ„

• Zaznaczanie klaÅ›niÄ™ciem pierwszej miary taktu podczas zwrotki. Zwracanie uwagi na zmianÄ™ metrum w refrenie. Zaznaczanie w refrenie pierwszej miary taktu uderzeniami dÅ‚oÅ„mi o podÅ‚ogÄ™.

• Zabawa pobudzajÄ…co-hamujÄ…ca Baranek przy piosence

Dzwonek, mała obręcz (hula hop), szablon baranka, kulki z białej bibuły lub papieru toaletowego, klej, oczy i uszy dla baranka (wycięte z kolorowego papieru). W obręczy znajdują się elementy do wykonania baranka. Kiedy dzieci usłyszą nagranie piosenki, przemieszczają się tanecznym krokiem w pokoju. Na sygnał dzwonka wracają do swoich obręczy i wykonują baranki. Pracę przerywa ponowny dźwięk dzwonka. Zabawę powtarzamy kilka razy, dotąd aż dzieci wykonają prace.

• Ćwiczenie oddechowe Baranek.

Dla dziecka szablon baranka, słomka, skrawki białego papieru. Przy stole dziecko za pomocą słomki przenosi kawałki papieru na szablon baranka. Nie pomaga sobie rękami.

4-      Ćwiczenie klasyfikacyjne Baranki i ich cienie.

Obrazki baranków w różnych pozycjach i ich cienie. Dzieci tworzÄ… pary obrazków pasujÄ…cych do siebie: baranki w różnych pozycjach i ich cienie.

5-      Zabawa przy muzyce Modesta Musorgskiego Taniec kurczÄ…t w skorupkach.

ZaÅ‚Ä…cznik mp3 na dole strony  lub https://www.youtube.com/watch?v=M70PreM3sV8

Dzieci zamieniajÄ… siÄ™ w kurczÄ…tka, które przy nagraniu muzyki wykluwajÄ… siÄ™ z jajek i wyruszajÄ… zwiedzać Å›wiat. Dzieci ruchami ciaÅ‚a, mimikÄ… i gÅ‚osem najpierw naÅ›ladujÄ… kurczÄ…tka zwiniÄ™te w jajeczku, nastÄ™pnie wolno zaczynajÄ… siÄ™ poruszać, prostujÄ… siÄ™, wyciÄ…gajÄ… Å‚apki i gÅ‚owy – wykluwajÄ… siÄ™ ze skorupek. Potem wyruszajÄ… w drogÄ™, która prowadzi pod górÄ™. IdÄ…c, koÅ‚yszÄ… siÄ™ na boki. NastÄ™pnie turlajÄ… siÄ™ z górki i trafiajÄ… do kurnika, gdzie czeka na nie mama kwoka z pysznym Å›niadankiem.

6-      Zagadki dotykowe Co ukryÅ‚am w pudeÅ‚ku?

Dorosły wyjmuje z pudełka przedmioty związane z Wielkanocą. Dzieci z zasłoniętymi oczami odgadują, co otrzymują do rąk, np. koszyczek, baranka, zajączka, bazie, borowinkę, serwetkę.

• Ćwiczenie spostrzegawczoÅ›ci Ukryte pisanki.

Dzieci szukają ukrytych pisanek. Kiedy je znajdą, określają, w jakich miejscach były one schowane. Stosują odpowiednie przyimki. Liczą, ile pisanek zostało ukrytych.

7-      Wykonanie pracy Koszyczek wielkanocny.

Wypowiedzi dzieci, na podstawie obserwacji i doÅ›wiadczenia, o tym, jak powinien wyglÄ…dać koszyczek wielkanocny. WyjaÅ›nienie, dlaczego wÅ‚aÅ›nie takie potrawy i przedmioty powinny siÄ™ w nim znaleźć. Rekwizyty, które powinny siÄ™ znaleźć w koszyczku wielkanocnym, i inne, które nie powinny siÄ™ tam znaleźć.

wyprawka, karta 3, klej, nożyczki, piórka. Wycinanie formy koszyczka i uchwytu. SkÅ‚adanie i sklejanie koszyczka wedÅ‚ug instrukcji. Doklejanie we wÅ‚aÅ›ciwym miejscu uchwytu. Doklejanie kurczakom piórek na czubkach gÅ‚ów. Do gotowego koszyczka można wÅ‚ożyć pisankÄ™.

8-      Karta pracy, cz. 3, s. 74, 75

• Przedstawienie sytuacji na obrazkach za pomocÄ… liczmanów. UkÅ‚adanie zadaÅ„. SÅ‚uchanie zagadek. RozwiÄ…zywanie ich.

• Zaznaczanie kropkami kolejnoÅ›ci zdarzeÅ„ w historyjce. Opowiadanie historyjki. KoÅ„czenie rysowania kurczÄ…tek wedÅ‚ug wzoru.

Inne propozycje plastyczne https://www.superkid.pl/wycinanki-szablony-wielkanoc