Nasz udział w konkursach

Konkurs recytatorski "Polscy Poeci Dzieciom"

23 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Książki, który ma na celu promowanie literatury i popularyzowanie czytelnictwa zarówno wśród dorosłych, jak i dzieci. W związku z tym w naszym przedszkolu 21 kwietnia zorganizowany został konkurs recytatorski "Polscy Poeci Dzieciom". Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem - otrzymaliśmy aż 40 zgłoszeń! Dzieci wspaniale przygotowały się do recytowania, zapamiętały nawet te bardzo długie wiersze, przygotowały stroje i rekwizyty, a przede wszystkim zaskoczyły obyciem scenicznym.

Wszystkie występujące dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, a także książki, które przedszkole otrzymało w ramach udziału w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa na cele promujące czytelnictwo.

Wśród występujących jury wyróżniło trójkę dzieci w grupach młodszych i czwórkę dzieci w grupach starszych, które otrzymały dodatkowo drobne upominki. Gorące brawa dla wszystkich uczestników!