Nasz udział w konkursach

Konkurs recytatorski "Polscy Poeci Dzieciom"

23 kwietnia obchodzony jest Åšwiatowy DzieÅ„ Książki, który ma na celu promowanie literatury i popularyzowanie czytelnictwa zarówno wÅ›ród dorosÅ‚ych, jak i dzieci. W zwiÄ…zku z tym w naszym przedszkolu 21 kwietnia zorganizowany zostaÅ‚ konkurs recytatorski "Polscy Poeci Dzieciom". Konkurs cieszyÅ‚ siÄ™ ogromnym zainteresowaniem - otrzymaliÅ›my aż 40 zgÅ‚oszeÅ„! Dzieci wspaniale przygotowaÅ‚y siÄ™ do recytowania, zapamiÄ™taÅ‚y nawet te bardzo dÅ‚ugie wiersze, przygotowaÅ‚y stroje i rekwizyty, a przede wszystkim zaskoczyÅ‚y obyciem scenicznym.

Wszystkie wystÄ™pujÄ…ce dzieci otrzymaÅ‚y pamiÄ…tkowe dyplomy, a także książki, które przedszkole otrzymaÅ‚o w ramach udziaÅ‚u w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa na cele promujÄ…ce czytelnictwo.

WÅ›ród wystÄ™pujÄ…cych jury wyróżniÅ‚o trójkÄ™ dzieci w grupach mÅ‚odszych i czwórkÄ™ dzieci w grupach starszych, które otrzymaÅ‚y dodatkowo drobne upominki. GorÄ…ce brawa dla wszystkich uczestników!