Grupa V Pszczółki

pszczola

Światowy dzień dinozaura

Choć dinozaury dawno już wyginęły to nie przestają fascynować ludzi. Święto tych prehistorycznych stworzeń obchodzone jest 26 lutego w ramach Światowego Dnia Dinozaura. Dlatego Pszczółki świętowały to wydarzenie w grupie. Na początek przypomnieliśmy sobie wszystko co wiedzieliśmy o tych wielkich gadach. następnie dzieliliśmy na sylaby trudne nazwy dinozaurów, wszyscy pokonaliśmy trasę przejścia dinozaura. Na chwilę przemienilismy się w archeologów odkrywajacych kości dinozaurów. Dzieci przeliczały i dopasowywały fragment jajek cyfrę do elementów. Układały dinozaury wg podanego wzoru. Zorganizowaliśmy wyscigi dinozaurów. Dzieci mogły wykonać opaski dinozaurów, wylepić szablony plasteliną czy też pokolorować dinozaury. Bardzo miło minął nam czas.