Grupa IV Sówki

sowa

Zabawa Sztuk膮

Grupa Sówek dzielnie bierze udzia艂 w projekcie "Zabawa Sztuk膮".

Wraz z nasz膮 Pani膮, zrealizowali艣my nast臋pne zadanie: poznali艣my twórczo艣膰 Wasyliego Kadinskiego! Ten Pan, by艂 twórc膮 ABSTRAKCJONIZMU, a my starszaki, ju偶 wiemy co to jest ! Co najlepsze- sami jeste艣my twórcami abstrakcjonizmu! Wiemy, 偶e abstrakcja u Kadinskiego nie narodzi艂a si臋 od razu. Na pocz膮tku tworzy艂 on obrazy realistyczne, a pó藕niej sta艂 si臋 prze艂om! Spojrza艂 na obraz, który by艂 do góry nogami - i od tego czasu zacz膮艂 tworzy膰 "inne" obrazy. U偶ywa艂 du偶o figur geometrycznych, czasem du偶o kolorów, a czasem mniej.

Bardzo spodoba艂a nam si臋 twórczo艣膰 Wassiliego, a jego Obraz "Krowa" zrobi艂 na nas najwi臋ksze wra偶enie !

,, Dzieci s膮 jak posiane nasiona. Trzeba je codziennie podlewa膰,

po艣wi臋ca膰 im uwag臋 i piel臋gnowa膰.
W takich warunkach nasiona kie艂kuj膮, ro艣liny rosn膮, a potem zakwitaj膮. ..."