Grupa III Biedronki

biedronka

Jak latajÄ… samoloty? - spotkanie z mamÄ… Holly

NaszÄ… grupÄ™ odwiedziÅ‚a mama Holly, która pracuje w Pratt and Whitney i odpowiedziaÅ‚a nam na pytanie: Jak latajÄ… samoloty?

DziÄ™ki tej wizycie dzieci dowiedziaÅ‚y siÄ™ jakie sÄ… rodzaje samolotów, jak one sÄ… zbudowane, jak wyglÄ…dajÄ… i dziaÅ‚ajÄ… ich silniki. Dzieci zamieniÅ‚y siÄ™ również w samoloty, które w zabawie ruchowej odszukiwaÅ‚y swoje hangary. Grupa otrzymaÅ‚a na pamiÄ…tkÄ™ balony, a także modele samolotów do wykonania w domu z rodzicami (komu siÄ™ udaÅ‚o skleić samolot, i czy lata?)

Pani Natalii bardzo dziekujemy za podzielenie siÄ™ tak szczegóÅ‚owÄ… wiedzÄ…!

Ciekawe, czy ktoÅ› z naszych przedszkolaków zostanie w przyszÅ‚oÅ›ci pilotem, albo bÄ™dzie zajmowaÅ‚ siÄ™ budowÄ… samolotów? Bo marzenia już sÄ…, a temat samolotów pojawia siÄ™ w zabawie i wypowiedziach dzieci.