Grupa III Biedronki

biedronka

Jak latają samoloty? - spotkanie z mamą Holly

Naszą grupę odwiedziła mama Holly, która pracuje w Pratt and Whitney i odpowiedziała nam na pytanie: Jak latają samoloty?

Dzięki tej wizycie dzieci dowiedziały się jakie są rodzaje samolotów, jak one są zbudowane, jak wyglądają i działają ich silniki. Dzieci zamieniły się również w samoloty, które w zabawie ruchowej odszukiwały swoje hangary. Grupa otrzymała na pamiątkę balony, a także modele samolotów do wykonania w domu z rodzicami (komu się udało skleić samolot, i czy lata?)

Pani Natalii bardzo dziekujemy za podzielenie się tak szczegółową wiedzą!

Ciekawe, czy ktoś z naszych przedszkolaków zostanie w przyszłości pilotem, albo będzie zajmował się budową samolotów? Bo marzenia już są, a temat samolotów pojawia się w zabawie i wypowiedziach dzieci.