Święto Flagi na Rzeszowskim Rynku - Przedszkolaki z biało-czerwoną

Na rzeszowskim Rynku przedszkolaki uczciły flagę narodową - dzieci z grupy 3, 4 i 5 . Po raz kolejny odbyła się uroczystość pod hasłem "Przedszkolaki z Biało - Czerwoną ". Dzieci recytowały wiersze i śpiewały piosenki o Polsce. W uroczystościach wzięły udział przedszkolaki z wielu rzeszowskich przedszkoli. Wszystkie w rękach trzymały flagę, które potem rozdawały przechodniom.
Organizatorem uroczystości "Przedszkolaki z Biało - Czerwoną" było Przedszkole nr 13  w Rzeszowie oraz Kuratorium Oświaty. Dzień Flagi Państwowej Rzeczypospolitej Polskiej obchodzony jest w Polsce 2 maja i został uchwalony w 2004 roku.