W teatrze MASKA

Dzi臋ki wspólnemu przedsi臋wzi臋ciu Wojewody Podkarpackiego, Podkarpackiego Kuratora O艣wiaty i Dyrektora Teatru MASKA wynikaj膮cego z obowi膮zku edukowania obywateli w zakresie obrony cywilnej w roku 2018 w Teatrze MASKA odby艂a si臋 kolejna edycja bezp艂atnego spektaklu teatralnego pt. "GRA"

Dzieci mia艂y mo偶liwo艣膰 zobaczenia funkcjonariuszy Stra偶y po偶arnej, Policji, GOPR, WOPR oraz ratownictwa medycznego i ich pojazdów. Grupa animacyjna zespo艂u "Gabcia i przyjaciele" malowa艂a dzieciom twarze i obs艂ugiwa艂a fotobudk臋. Dzieci bardzo mi艂o sp臋dzi艂y czas w teatrze.

Pewnego zupe艂nie zwyk艂ego wtorku lub czwartku, a mo偶e innego równie zwyczajnego dnia tygodnia, w mie艣cie ani za du偶ym ani za ma艂ym – takim ot w sam raz, wydarzy艂a si臋 zupe艂nie niezwyk艂a historia. Interaktywny spektakl w prosty i atrakcyjny sposób uczy zasad bezpiecznego zachowania si臋 w mie艣cie. Numery alarmowe 112, 997, 998, 999, do kogo zwróci膰 si臋 o pomoc w niebezpiecznych sytuacjach, jak przechodzi膰 przez jezdni臋 i jak bezpiecznie je藕dzi膰 w grupie rowerzystów – to tylko niektóre z licznych przydatnych informacji i regu艂, których ucz膮 si臋 mali widzowie. A wszystko to  – dzi臋ki konwencji gry i teatru lalek – w formie zabawy, do której ch臋tnie przy艂膮czaj膮 si臋 dzieci.

Po powrocie do przedszkola dzieci rysowa艂y ilustracje do przedstawienia.

,, Dzieci s膮 jak posiane nasiona. Trzeba je codziennie podlewa膰,

po艣wi臋ca膰 im uwag臋 i piel臋gnowa膰.
W takich warunkach nasiona kie艂kuj膮, ro艣liny rosn膮, a potem zakwitaj膮. ..."