Teatrzyk PINOKIO

Pinokio to zabawna i pouczaj膮ca opowie艣膰 o drewnianym pajacyku, który za wszelk膮 cen臋 chce zosta膰 prawdziwym ch艂opcem. Bohater, wystrugany z kawa艂ka drewna, prze偶ywa rozmaite przygody, które stanowi膮 najcz臋艣ciej konsekwencje jego b艂臋dnych decyzji i sprzeciwu wobec zakazów doros艂ych.

Dydaktyzm to wa偶na cecha ba艣ni. W przypadku „Pinokia” g艂ówny mora艂 opowie艣ci dotyczy pochwa艂y takich warto艣ci jak: praca, nauka, 偶yczliwo艣膰, troskliwo艣膰 wobec s艂abszych i odpowiedzialno艣膰 za w艂asne czyny. Pinokio spotyka na swojej drodze ró偶nych bohaterów. Ci, którzy 偶ycz膮 mu dobrze, zazwyczaj zwracaj膮 uwag臋 na jego z艂e zachowanie, karc膮 go i ostrzegaj膮 przed niebezpiecze艅stwem. Tak膮 rol臋 spe艂niaj膮 w utworze dwie wa偶ne postacie: 艢wierszcz i B艂臋kitna Wró偶ka. 艢wierszczyk przestrzega Pinokia przed lekcewa偶eniem ojcowskiej mi艂o艣ci i ucieczk膮 z domu. Wró偶ka pe艂ni za艣 rol臋 ba艣niowej „matki chrzestnej” pojawiaj膮c si臋 w kluczowych momentach utworu i udzielaj膮c swojemu podopiecznemu koniecznej pomocy.

Przedstawienie w wykonaniu aktorek Agencji Artystycznej FIKU MIKU z Rzeszowa.

,, Dzieci s膮 jak posiane nasiona. Trzeba je codziennie podlewa膰,

po艣wi臋ca膰 im uwag臋 i piel臋gnowa膰.
W takich warunkach nasiona kie艂kuj膮, ro艣liny rosn膮, a potem zakwitaj膮. ..."