Dzieciaki sadzeniaki

Dzieciaki Sadzeniaki to ogólnopolska akcja Leroy Merlin Polska skierowana do przedszkolaków i uczniów mÅ‚odszych klas szkóÅ‚ podstawowych. Jej celem jest uczenie dzieci pielÄ™gnacji roÅ›lin i rozbudzanie w nich zainteresowaÅ„ przyrodÄ….

Celem akcji jest nauczenie dzieci pielÄ™gnacji roÅ›lin i pokazanie im jakie warunki sÄ… najlepsze dla prawidÅ‚owego ich rozwoju. Twórcy akcji wyszli z zaÅ‚ożenia, że dzieci najlepiej przyswajajÄ… wiedzÄ™ przez zabawiÄ™. Dlatego Dzieciaki Sadzeniaki to zabawa „w przesadzanie kwiatów”.

Każde warsztaty skÅ‚adajÄ… siÄ™ z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. Po prezentacji o ekologii i roÅ›linach, dzieciaki siÄ™gajÄ… po rÄ™kawiczki, Å‚opatki, konewki, doniczki, kolorowe kwiaty i biorÄ… siÄ™ za przesadzanie kwiatków. Każde dziecko dostaje do przesadzenia swojÄ… roÅ›linkÄ™. Fakt samodzielnego sadzenia roÅ›lin to ogromna frajda dla wszystkich dzieci.

Po starannym wykonaniu zadania przesadzania roÅ›liny każdy z uczestników otrzymuje dyplom Leroy Merlin i zabiera doniczkÄ™ z kwiatkiem do domu, gdzie bÄ™dzie mógÅ‚ stosować poznane zasady dbania o roÅ›linÄ™.

Tak też byÅ‚o w przypadku naszych dzieci, wszystkie wyszÅ‚y zadowolane z zajęć.

Dziękujemy bardzo Pani Ani i Pani Lidzi za spotkanie !