MIĘDZYPRZEDSZKOLNY PRZEGLĄD TAŃCÓW I PRZYŚPIEWEK LUDOWYCH

26 kwietnia 2017r. dzieci z grupy „Kotki” wzięły udziaÅ‚ wMiÄ™dzyprzedszkolnym PrzeglÄ…dzie TaÅ„ców i PrzyÅ›piewek Ludowych,który odbyÅ‚ siÄ™ w MÅ‚odzieżowym Domu Kultury przy ul. Osmeckiego. Celem przeglÄ…du byÅ‚o kultywowanie polskiej tradycji i kultury ludowej. Przedszkolaki zaprezentowaÅ‚y taniec Krakowiak.

Dzieci po  wystÄ™pie miaÅ‚y możliwość obejrzeć taÅ„ce  w wykonaniu   innych przedszkoli oraz ZespoÅ‚u TaÅ„ca Ludowego,, Tradycja" z tutejszego Domu Kultury, który w tym roku obchodzi 25 lecie.

Po wystÄ™pach  dzieci o obejrzaÅ‚y naczynia używane 50 lat temu i wiÄ™cej. ByÅ‚a tam maÅ›niczka, drewniane Å‚yżki, miski .Można byÅ‚o zobaczyć zabawki z drewna jakimi bawili siÄ™  dziadkowie.

Dzieci otrzymaÅ‚y dyplom oraz sÅ‚odki upominek. Dla dzieci wystÄ™p przed publicznoÅ›ciÄ… byÅ‚ okazjÄ… do odważnego prezentowania naszego przedszkola. ByÅ‚o to wielkie przeżycie , a także atrakcja – jazda autobusem MPKa, niezapomniane chwile.

Gratulujemy pięknego występu!