Zielony ogródek

Krasnoludki 30.03.2017 rozpoczęły wiosenne przebudzenie w kąciku przyrody – pomagały i same sadziły kwiaty cebulowe (lilie), dymkę na szczypiorek i siały nasiona warzyw, rzeżuchę „Od nasiona do rośliny” – poszerzanie wiadomości dzieci na temat niezbędnych warunków do rozwoju roślin oraz założenie hodowli w kąciku przyrodniczym. Dzieci od najmłodszych lat w okresie przedwiośnia biorą udział w pracach hodowlanych (sianiu i sadzeniu roślin). Dzięki bezpośredniej obserwacji dzieci mają możliwość, poznania cyklu rozwoju roślin. Ponadto uczą się systematycznej pielęgnacji podczas pełnienia dyżurów przy podlewaniu roślin. Kącik przyrody jest dla dzieci doskonałym miejscem do prowadzenia częstych badań, eksperymentów i obserwacji.