DZIEŃ JEŻA

DzieÅ„ Jeża to jedno z wielu pozornie dziwnych Å›wiÄ…t w kalendarzu. Dlaczego mamy bowiem Å›wiÄ™tować z okazji istnienia maÅ‚ego kolczastego ssaka? Odpowiedź jest prosta. Jeże bez odpowiedniej ochrony wkrótce wyginÄ…, a wtedy pozostanÄ… w naszej pamiÄ™ci jedynie jako ilustracje z książek dla dzieci, z nieodzownym jabÅ‚kiem na kolczastym grzbiecie. Dlatego warto wspomnieć jeże w ich dzieÅ„ i dowiedzieć siÄ™ czegoÅ› wiÄ™cej o tych uroczych ssakach.
Z tej okazji dzieci wykonały jeże z masy solnej i makaronu oraz dowiedziały się ciekawych rzeczy o jezach.