Zajęcia ze studentką

W maju w grupie Biedronek odbywa praktykÄ™  studentka z Uniwersytetu Rzeszowskiego. Każdego dnia dzieci maÅ‚y okazjÄ™ poznać otaczajÄ…cy ich Å›wiat i jak on funkcjonuje. 18 maja grupa dowiedziaÅ‚a siÄ™, jakie sÄ… konsekwencje poÅ‚Ä…czenia octu i sody. Aby wykonać doÅ›wiadczenie należaÅ‚o wczeÅ›niej przygotować niezbÄ™dne elementy:

1. Na środku talerza ustawiamy szklankę i przymocowujemy ją do niego taśmą klejącą.
  2. Dużym arkuszem folii aluminiowej pokrywamy talerz wraz ze szklanką i owijamy je.
  3. Wycinamy na Å›rodku dziurÄ™ w folii aluminiowej i przymocowujemy brzegi folii do brzegów szklanki.

Żeby powstał wulkan należy:

1. Ustawić „wulkan” na tacy, aby „lawa” nie rozlaÅ‚a siÄ™ po caÅ‚ym stole.
  2. Wlać do wulkanu 2 łyżki wody, wsypać łyżkę sody oczyszczonej i mieszać, aż się rozpuści. Dla większego efektu warto wsypać barwnik spożywczy.
  3. Nalać 2 łyżki octu do osobnego kubeczka.
  4. Wlać jednym ruchem ocet z kubeczka do wulkanu i oglądać jak pięknie wulkan wylewa lawę!

DoÅ›wiadczenie to miaÅ‚o zachÄ™cić dzieci do spÄ™dzania czasu wspólnie z rodzicami. Czas spÄ™dzany razem jest najlepiej spożytkowanym czasem. Nie tylko możemy spÄ™dzić miÅ‚o czas, ale przede wszystkim być razem. A nawet codzienne czynnoÅ›ci mogÄ… zamienić siÄ™ w niezwykÅ‚Ä… przygodÄ™.

Codziennie Biedronki poznaÅ‚y to, co żyje w okoÅ‚o. Dbamy jednak o to, by ich rozwój byÅ‚ harmonijny, dlatego dzieci majÄ… również okazjÄ™ rozwinąć swojÄ… sprawność fizycznÄ…. SÅ‚użą temu ćwiczenia poranne i gimnastyczne, a także wiele zabaw ruchowy. 20 maja grupa uczestniczyÅ‚a w ćwiczeniach gimnastycznych. Tego dnia dzieci ksztaÅ‚towaÅ‚y szybkÄ… reakcjÄ™ na polecenia, a poprzez różnorodne ćwiczenia rozwijaÅ‚y gÅ‚ówne grupy mięśniowe. Jednak najwiÄ™cej radoÅ›ci daÅ‚y dzieciom ćwiczenia równoważne na skakance, która zamieniÅ‚a siÄ™ w linÄ™ akrobatycznÄ…. Przedszkolaki mogÅ‚y zamienić siÄ™ w akrobatów i spróbować swoich siÅ‚y podczas chodzenia na rozÅ‚ożonej skakance tak, by z niej nie spaść. Ćwiczenie zostaÅ‚o utrudnione, gdy dzieci musiaÅ‚y przejść po linie z woreczkiem na gÅ‚owie. Przedszkolaki spisaÅ‚y siÄ™ Å›wietnie i kto wie, może kiedyÅ› zobaczymy ich na wielkiej scenie!