Przedszkolaki z biało-czerwoną

Na rzeszowskim Rynku przedszkolaki uczciÅ‚y flagÄ™ narodowÄ…. Po raz ósmy odbyÅ‚a siÄ™ uroczystość pod hasÅ‚em "Przedszkolaki z BiaÅ‚o - CzerwonÄ… ". Dzieci recytowaÅ‚y wiersze     i Å›piewaÅ‚y pieÅ›ni patriotyczne. Na koniec wspólnie zataÅ„czyÅ‚y poloneza na pÅ‚ycie rzeszowskiego Rynku. W uroczystoÅ›ciach wzięło udziaÅ‚ blisko 500 przedszkolaków. Wszystkie w rÄ™kach trzymaÅ‚y flagÄ™, które potem rozdawaÅ‚y przechodniom.
Organizatorem uroczystoÅ›ci "Przedszkolaki z BiaÅ‚o - CzerwonÄ…" byÅ‚o Przedszkole nr 13    w Rzeszowie oraz Kuratorium OÅ›wiaty. PomysÅ‚odawczyniÄ… tej imprezy jest byÅ‚a dyrektor przedszkola Barbara RuszaÅ‚a.DzieÅ„ Flagi PaÅ„stwowej Rzeczypospolitej Polskiej obchodzony jest w Polsce 2 maja i zostaÅ‚ uchwalony w 2004 roku.

Pani redaktor z Radia Rzeszów MaÅ‚gorzata Iwanicka przeprowadziÅ‚a wywiad z naszymi dziećmina temat Å›wiÄ™ta flagi.

posłuchaj :