Lego świat w przedszkolu

Klocki Lego sÄ… zabawkÄ… znanÄ… od dziesiÄ™cioleci, którÄ… doskonale pamiÄ™tamy z wÅ‚asnego dzieciÅ„stwa. PosiadajÄ… one szereg zalet, które warto wykorzystać w ksztaÅ‚towaniu umysÅ‚ów dzieci.

Klocki Lego to wspaniaÅ‚e narzÄ™dzie, które rozwija umiejÄ™tność abstrakcyjnego i logicznego myÅ›lenia, ćwiczy pamięć dziecka oraz poprawia jego zdolnoÅ›ci manualne i koordynacjÄ™ wzrokowo-ruchowÄ…. ZwykÅ‚a z pozoru zabawa może rozbudzić zainteresowania malucha oraz nauczyć je umiejÄ™tnoÅ›ci samodzielnego rozwiÄ…zywania problemów. Klocki sÄ… również znakomitym treningiem dla umiejÄ™tnoÅ›ci planowania, wnioskowania oraz postrzegania Å›wiata i zależnoÅ›ci wizualno-przestrzennych.