W naszym zielonym kÄ…ciku

Jak co roku wiosną, w każdej grupie wiekowej, w naszym przedszkolu powstają piękne, zielone kąciki przyrody.

Dzieci wspólnie z nauczycielkami przygotowujÄ… warsztat pracy potrzebny do zaÅ‚ożenia zielonego kÄ…cika: ziemiÄ™, watÄ™, gazÄ™, nasiona, wodÄ™ itp. NastÄ™pnie przedszkolaki poznajÄ… ksztaÅ‚t, wielkość, barwÄ™ różnego rodzaju nasion i warzyw przygotowanych do sadzenia w ziemi. DziÄ™ki temu przedszkolaki wiedzÄ… co jest potrzebne roÅ›linom do wzrostu. ObserwujÄ…  roÅ›liny i cieszÄ… siÄ™ z ich wzrostu. Wszystkie dzieci dbajÄ… o swoje roÅ›linki w kÄ…ciku przyrody poprzez codzienne podlewanie.

Wyhodowane nowalijki wykorzystujemy do zrobienia wiosennych kanapek, które sÄ… źródÅ‚em witamin.