Dzień Kundelka

DzieÅ„ Kundelka, czyli nieformalne Å›wiÄ™to wszystkich psów wielorasowych, obchodzone jest tradycyjnie 25 października. To również DzieÅ„ Ustawy o Ochronie ZwierzÄ…t,
a październik jest miesiÄ…cem dobroci dla nich.

Pies to najlepszy przyjaciel czÅ‚owieka, z tej okazji z wielkÄ… radoÅ›ciÄ… przedszkolaki Å›wiÄ™towaÅ‚y ten dzieÅ„. Dzieci miaÅ‚y okazje poznać różne rasy psów oraz przypomnieć sobie jakie obowiÄ…zki i odpowiedzialność zwiÄ…zana jest z posiadaniem psa lub każdego innego zwierzÄ…tka.

Przedszkolaki już wiedzÄ…, że każdy pies-kundelek czy rasowiec – zasÅ‚uguje na uwagÄ™ i miÅ‚ość! To przecież nie pluszowa zabawka, a żywa istota. Dzieci wysÅ‚uchaÅ‚y bajek
i wierszyków, których bohaterami byÅ‚y pieski. ChÄ™tnie uczestniczyÅ‚y w różnych zabawach dydaktycznych oraz muzyczno – ruchowych. ByÅ‚ to mile spÄ™dzony czas przepeÅ‚niony, zabawÄ… i pozytywnÄ… energiÄ…. Tego typu zajÄ™cia pozwalajÄ… dzieciom na poszerzenie wiedzy o Å›wiecie zwierzÄ…t, rozwijajÄ… empatiÄ™ i poczucie odpowiedzialnoÅ›ci.