Alpaki team - przygoda z alpak膮

30 maja trzy grupy wybra艂y si臋 do Nosówki aby pozna膰 alpaki. Dzieci dowiedzia艂y si臋 sk膮d one pochodz膮, czym sie od偶ywiaj膮 oraz jakie mamy z nich korzy艣ci. Spacerowali艣my po zagrodach, karmili艣my alpaki marchewk膮 i dotykali艣my ich puszystego futerka. W zagrodach widzieli艣my równie偶 psa pasterskiego bernardyna, kangury oraz wsz臋dobylskie kozy. Mogli艣my zobaczy膰 namiot - tipii - by膰 w nim, pogra膰 na ró偶nych instrumentach muzycznych. Skorzystali艣my z zabaw terenowych z animatork膮 oraz ch臋tne dzieci bawi艂y si臋 w piaskownicy. Czas up艂yn膮艂 bardzo szybko i z 偶alem opuszczali艣my przyjazne zwierzaki. Dzi臋kujemy za mile sp臋dzony czas.

,, Dzieci s膮 jak posiane nasiona. Trzeba je codziennie podlewa膰,

po艣wi臋ca膰 im uwag臋 i piel臋gnowa膰.
W takich warunkach nasiona kie艂kuj膮, ro艣liny rosn膮, a potem zakwitaj膮. ..."