Dzień gofra i smerfa - nasz udział w projekcie: Z kulturą mi do twarzy.

W dniu 24 marca przedszkolaki z grupy II wyruszyÅ‚y w podróż do Belgii i poznaÅ‚y jej barwy narodowe. Dzieci wiedzÄ…, że sÅ‚ynie ona miÄ™dzy innymi z zabawnych Smerfów i gofrów, które pojawiÅ‚y siÄ™ tego dnia na naszych stoÅ‚ach. W Krainie Smerfów, dzieci spotkaÅ‚y postacie o różnorodnych charakterach: PapÄ™ Smerfa, SmerfetkÄ™, Zgrywusa, MarudÄ™ i wiele innych. Tego dnia wszyscy ubrali siÄ™ na biaÅ‚o - niebiesko i otrzymali smerfowÄ… czapeczkÄ™. Nie zabrakÅ‚o też różnorodnych konkurencji, w których dzieci musiaÅ‚y wykazać siÄ™ dużą sprawnoÅ›ciÄ…. ByÅ‚y też taÅ„ce, plÄ…sy i zabawy przy smerfnych hitach. MiÅ‚Ä… niespodziankÄ… okazaÅ‚ siÄ™ psikus od Zgrywusa – „paczka w paczce”, a na koniec smerfowe pianki.

Ten wspaniaÅ‚y dzieÅ„ odbyÅ‚ siÄ™ w ramach realizacji kolejnego zadanie z Projektu Edukacyjnego „Z kulturÄ… mi do twarzy”. ModuÅ‚ IV, zadanie 19 „Smerfne zabawy i gofry” – zapoznanie z kulturÄ… Belgii, wspólne oglÄ…danie wybranego odcinka „Smerfów”, degustacja gofrów”.