Mały Miś i pamiętniki naszej grupy

Projekt edukacyjny "Mały Miś w świecie Wielkiej Literatury"

Moduł ten promuje wartość wychowania przedszkolnego.

Promowanie wartoÅ›ci wychowania przedszkolnego ma na celu pokazanie, jak ważna w życiu każdego dziecka jest edukacja przedszkolna. Dzieci uczÄ™szczajÄ…ce do przedszkola rozwijajÄ… poczucie niezależnoÅ›ci, stabilizacji, a wraz z niÄ… – poczucie bezpieczeÅ„stwa. Celem moduÅ‚u jest zwrócenie uwagi na korzyÅ›ci, jakie dzieci odnoszÄ… dziÄ™ki uczestnictwu w życiu grupy przedszkolnej.

W przedszkolu jest bardzo fajnie, każdy już to wie. Mamy tutaj swoje panie, koleżanki i kolegów. Jest też dużo zabawek, innych niż w domu.

O tym, jak dobrze siÄ™ bawimy można siÄ™ przekonać zaglÄ…dajÄ…c na stronÄ™ intenetowÄ… przedszkola. Ale nie zawsze tak byÅ‚o.Wraz z MaÅ‚ym Misiem  dowiedzieliÅ›my siÄ™ co to jest pamiÄ™tnik i kronika. OglÄ…daliÅ›my stare, przedszkolne kroniki. Może mama lub tata sÄ… tam na zdjÄ™ciach?

BawiliÅ›my siÄ™ w zabawÄ™ rytmicznÄ…: "Wysokie i niskie dźwiÄ™ki" oraz ukÅ‚adaliÅ›my rytmy. StorzyliÅ›my również plakat: "Nasza grupa jest wyjÄ…tkowa". Każdy przedszkolak powiedziaÅ‚ dlaczego lubi naszÄ… gromadkÄ™?