Marcowa pogoda

„Raz śnieg pada, a raz deszcz.

Czasem słońce wyjdzie też.

Tak to w marcu właśnie bywa:

raz jest wiosna, a raz zima.”

W minionym tygodniu MOTYLKI bardzo dużo czasu poświęciły marcowej pogodzie. Mottem przewodnim całego cyklu zajęć było przysłowie ,,w marcu jak w garncu”, które było inspiracją do zabaw muzyczno-ruchowych. Dzieci rozmawiały na temat zmian zachodzących w przyrodzie wczesną wiosną. Omówiły zjawiska atmosferyczne tj.: zachmurzenie, deszcz, wiatr, słońce, tęcza. Podczas spacerów obserwowały zmiany zachodzące w przyrodzie oraz opisywały pogodę. Biorąc udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „W tekturowym świecie dobrze bawić się będziecie” założyliśmy grupowy kalendarz pogody na miesiąc marzec, realizując zadanie nr 17 „Szary papier rozkładamy i pogodę zaznaczamy – tworzenie kalendarza pogody na arkuszu szarego papieru”.

Wykonaliśmy również pracę plastyczną pt. „W marcu jak w garncu”.