W marcu jak w garncu

Krasnoludki już wiedzÄ… czemu pogoda w marcu jest taka zmienna: a to sÅ‚onko, a to deszcz, nawet Å›nieżek pruszyÅ‚.  DowiedzieliÅ›my siÄ™ co oznacza powiedzenie: "W marcu jak w garncu". Faktycznie z marcowej pogody można przyrzÄ…dzić niespotykanÄ… zupkÄ™. Wiemy, jak należy siÄ™ ubierać na wczesnowiosenny spacer.

Znamy zjawiska pogodowe i z łatwością je klasyfikujemy. Zamieniliśmy się też w wiosenny wietrzyk.

Wszyscy z zaciekawieniem obserwowaliÅ›my, co dzieje siÄ™ za oknem. OczywiÅ›cie szukaliÅ›my sÅ‚oneczka.