Og贸lnopolski Tydzie艅 Czytania Dzieciom

Ogólnopolski Tydzie艅 Czytania Dzieciom to coroczna akcja przeprowadzana w pierwszym tygodniu czerwca przez Fundacj臋 „ABCXXI – Ca艂a Polska Czyta Dzieciom”. Misj膮 Fundacji jest wspieranie zdrowia emocjonalnego – psychicznego , umys艂owego i moralnego - dzieci i m艂odzie偶y poprzez dzia艂ania o艣wiatowe, edukacyjne, promocyjne i lobbingowe.

Tydzie艅 Czytania Dzieciom to rodzaj dorocznego 艣wi臋ta czytelniczego w Polsce. Jest okazj膮 do organizowania wydarze艅 kulturalnych w miejscowo艣ciach ca艂ego kraju.

Has艂o Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom na rok 2022 brzmi: „Polscy autorzy dla klimatu”. Dlatego w pi膮tkowe przedpo艂udnie go艣cili艣my Panie z biblioteki, które przybli偶y艂y nam to 艣wi臋to zaprezentowa艂y du偶o ciekawych pozycji ksi膮偶kowych, czyta艂y je dzieciom, a na koniec dzieci mog艂y wszystkie bajeczki obejrze膰, dotkn膮膰 – a wszystko odby艂o si臋 w cieniu drzew w ogrodzie przedszkolnym.

Dzi臋kujemy!

,, Dzieci s膮 jak posiane nasiona. Trzeba je codziennie podlewa膰,

po艣wi臋ca膰 im uwag臋 i piel臋gnowa膰.
W takich warunkach nasiona kie艂kuj膮, ro艣liny rosn膮, a potem zakwitaj膮. ..."