Laborantka

Mamy kolejny ciekawy zawód, który zaprezentowa艂a mama Karinki - Laborantka. Dowiedzieli艣my si臋, 偶e to nie tylko osoba badaj膮ca krew, ale mo偶e pracowa膰 w ró偶nych miejscach: pobiera膰 i bada膰 próbki w sklepach, barach, przedszkolach, w fabrykach leków i w wielu innych miejscach. Mieli艣my te偶 okazj臋 zobaczy膰 jak wygl膮daj膮 naczynia do bada艅 oraz wspólnie przeprowadzili艣my kilka do艣wiadcze艅. Papierkiem lakmusowym badali艣my zasadowo艣膰 i kwasowo艣膰 ró偶nych p艂ynów; wody z myd艂em, octu, sody oczyszczonej itd. Nastepnie wykorzystuj膮c wywar z czerwonej kapusty stworzylismy t臋cz臋 poprzez sprawdzanie PH roztworów. Na zako艅czenie dzieci wykona艂y Lamp臋 Lawa; woda, olej, krople wywaru z kapusty i musuj膮ca tabletka i lampa gotowa. Dzi臋kujemy za ciekawe i pouczajace spotkanie.

,, Dzieci s膮 jak posiane nasiona. Trzeba je codziennie podlewa膰,

po艣wi臋ca膰 im uwag臋 i piel臋gnowa膰.
W takich warunkach nasiona kie艂kuj膮, ro艣liny rosn膮, a potem zakwitaj膮. ..."