Tłusty Czwartek

Tłusty Czwartek – tak, jak każe tradycja każdy w ten dzień powinien zjeść faworka lub pączka. Tak też było w naszym przedszkolu.

Od samego rana roznosił się zapach pieczonych faworków, które przygotowywały nasze biedronki. Dzieci pomagały w odmierzaniu składników, wyrabianiu ciasta oraz przewlekały ciasto przez dziurkę aby powstał faworek. Gdy chrust był ułożony na formach został upieczony. Nadeszła pora aby je z wielkim apetytem zjeść. Łasuchy prosiły o dokładkę.

Powiedział Bartek że dziś Tłusty Czwartek.

A po południu razem z misiem przeliczały ile zjadł pączków, dopasowywały drugą połowę pączka ora projektowały ozdoby na poczkach.

Więcej w tej kategorii: « Dinozaury Wizyta Taty Krysi »