Zamierzenia dydaktyczno- wychowawcze na luty

ZAMIERZENIA DYDAKTYCZNO - WYCHOWAWCZE

NA MIESIÄ„C LUTY

Gr I KRASNOLUDKI

TEMATY:

1. JesteÅ›my samodzielni w kuchni - poznanie wyposażenia kuchni i pracy kucharki, zwrócenie uwagi na ubiór i nazywanie narzÄ™dzi/przyborów kuchennych, zachÄ™canie do przygotowywania wraz z rodzicami prostych potraw, uÅ›wiadamianie znaczenia wÅ‚aÅ›ciwego zachowania siÄ™ przy stole, rozwijanie mowy i umiejÄ™tnoÅ›ci wypowiadania siÄ™ na okreÅ›lony temat.

2. BaÅ›niowy Å›wiat - zapoznanie z baÅ›niami, rozwijanie umiejÄ™tnoÅ›ci sÅ‚uchania ze zrozumieniem i odpowiadania na pytania dotyczÄ…ce wysÅ‚uchanego utworu, rozwijanie koordynacji wzrokowo – ruchowej podczas skÅ‚adania w caÅ‚ość obrazka, rysowania wzoru po Å›ladzie, umuzykalnianie dzieci, rozwijanie umiejÄ™tnoÅ›ci liczenia do czterech.

3. ChciaÅ‚bym być matematykiem - rozwijanie mowy podczas wypowiada siÄ™ na temat opowiadania, okreÅ›lanie wysokoÅ›ci przedmiotów, stosowanie sÅ‚owa: wysoki, niski, rozwijanie umiejÄ™tnoÅ›ci okreÅ›lania masy przedmiotów (lekki, ciężki), doskonalenie sprawnoÅ›ci manualnej, rozwijanie umiejÄ™tnoÅ›ci ilustrowania piosenki ruchem.

4. ChciaÅ‚bym być muzykiem – zachÄ™canie do uważnego sÅ‚uchania utworu i wypowiadania siÄ™ na jego temat, usprawnianie narzÄ…dów artykulacyjnych, zapoznanie z wybranymi instrumentami muzycznymi, Å‚Ä…czenie
umiejÄ™tnoÅ›ci sÅ‚uchania muzyki z ekspresjÄ… ruchowÄ…, rozwijanie sprawnoÅ›ci manualnej.

Piosenka "Gra muzyka"
B. Forma

1. W domu gra muzyka
od samego rana,
śpiewa woda w kranie,
śpiewa moja mama.

2. IdÄ™ do przedszkola,
wiatr piosenkę śpiewa,
z nim śpiewają ptaki,
z nim śpiewają drzewa.

3. Wszędzie gra muzyka,
w domu i na dworze,
śpiewaj razem z nami,
jeśli tylko możesz

Wiersz „Gra muzyka”
B. Forma

Gra muzyka, dana, dana,
wszyscy tańczą już od rana.
Pajacyki, misie, lale,
dzisiaj bawiÄ… siÄ™ wspaniale.

PiÅ‚ki równo podskakujÄ…,
żołnierzyki przytupują.
wszyscy robią duże koło,
wszystkim bardzo jest wesoło.