Zamierzenia wychowawczo - dydaktyczne na Styczeń

Zamierzenia na miesiÄ…c STYCZEŃ dla dzieci z grupy II

1. ZwierzÄ™ta sÄ… gÅ‚odne - poznawanie wybranych gatunków ptaków i zwierzÄ…t, uwrażliwienie na ich los i trudne warunki życia w zimie, zachÄ™canie do pomagania im, dokarmianie, rozwijanie umiejÄ™tnoÅ›ci: liczenia w zakresie liczby 4, obserwowania przyrody, tropienia i rozpoznawania Å›ladów, zabaw ruchowych na Å›niegu oraz zabaw integracyjnych ze Å›piewem w kole.
  2. W karnawale - zabawa karnawaÅ‚owa w przedszkolu zapoznanie dzieci ze zwyczajami zwiÄ…zanymi z karnawaÅ‚em (zabawy, bale kostiumowe, atmodsfera Å›miechu, radooÅ›ci, taÅ„ca), integracja grupy, rozwijanie umiejÄ™tnoÅ›ci wspólnej zabawy z innymi, doskonalenie sprawnoÅ›ci ruchowej, estetycznego i rytmicznego poruszania siÄ™ w takt muzyki oraz wÅ‚aÅ›ciwego zachowania siÄ™.
  3. Kochamy babciÄ™ i dziadzia - utrwalanie wiÄ™zi rodzinnych, dostrzeganie ich i szanowanie, niesienie im pomocy na miarÄ™ swych możliwoÅ›ci, przygotowywanie dla nich prezentów niespodzianek, udziaÅ‚ w przedstawieniu grupowym z okazji ich Å›wiÄ™ta.
  4. Zimowe zabawy - tworzenie prostych kolekcji, rozwijanie możliwości klasyfikowania i odpowiadania, budowanie prostych zdań i tworzenie z nich dłuższych wypowiedzi na podany temat. Rozwijanie umiejętności wokalnych - śpiewanie piosenek o tematyce zimowej. Hartowanie organizmu poprzez przebywanie na świeżym powietrzu oraz zabawy na śniegu.

Piosenka do nauki: “Kochanej babci”

I. Kochanej babci w naszej piosence

życzymy stu lat, a nawet więcej,

życzymy dzisiaj, babuniu ci. /bis

II. NIe wiesz, jak bardzo ciebie kochamy,

ty jesteś mamą najdroższej mamy,

życzymy dzisiaj, babuniu ci. /bis

III> W ostatniej zwrotce znów zaÅ›piewamy,

żyj babciu, sto lat, tak cię kochamy!

życzymy dzisiaj, babuniu ci. /bis

5. Wiersz do nauki: ”Dziadek”

6. Dziadek ma takie dobre oczy

i uśmiech ciepły jak słoneczko.

Wszystko potrafi, wszystko umie,

więc dziadka kocha każde dziecko.

Dziadek zna wszystkich drzewa w parku

i tak ciekawie opowiada

o dinozaurach, o kosmosie,

o samochodach i owadach.

Z dziadkiem wędrować, dziadka słuchać

to dla każdego wnuka szczęście,

dlatego ciÄ™ prosimy, dziadku,

bądź z nami dłużej, więcej, częściej.