Dzień Głośnego Czytania

W dniu 29 września w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Głośnego Czytania.

W ramach tej akcji w grupie Krasnoludków goÅ›ciliÅ›my mamÄ™ Leona, która przeczytaÅ‚a dzieciom znane przez wszystkich baÅ›nie. Wszystkie przedszkolaki w skupieniu i zaciekawieniu sÅ‚uchaÅ‚y bajkowych opowieÅ›ci oraz z wielkÄ… ochotÄ… oglÄ…daÅ‚y kolorowe ilustracje.

Okazji do czytania dzieciom jest wiele i powinniÅ›my robić to jak najczęściej zarówno w domu, jak i w przedszkolu. Czytanie na gÅ‚os stymuluje rozwój dzieci, wzbogaca ich sÅ‚ownictwo oraz rozwija wyobraźniÄ™.

Warto i trzeba czytać dzieciom! Tej zasady się trzymamy i codziennie głośno czytamy!