Zamierzenia dydaktyczno- wychowawcze

Plan pracy wychowawczo-dydaktycznej na miesiąc CZERWIEC

dla dzieci z grupy I “Krasnoludki”

Tematyka zajęć:

1. Niby tacy sami a jednak inni - dostrzeganie podobieństw oraz różnic pomiędzy ludźmi, przedmiotami, kształtowanie postawy tolerancji wobec inności wzmacnianie poczucia własnej wartości i wartości innych ludzi, prezentowanie pozytywnego obrazu siebie w zachowaniach dnia codziennego.
  2. Wakacyjne podróże - zaznajomienie się z różnymi typami pojazdów i ich zastosowaniem ze zwróceniem uwagi na sposoby podróżowania kiedyś i dziś, kształtowanie zainteresowania rozwojem techniki. rozwijanie pasji do poznawania kraju, zachęcania do wakacyjnych podróży, spacerów i wycieczek turystyczno-krajoznawczych - poznawanie i stosowanie zasad bezpieczeństwa podczas przebywania nad wodą, w górach, na wsi, w wielkim mieście i unikania zagrożeń.
  3. Kolory lata - dostrzeganie piękna i bogactwa letniej przyrody, wypowiadania się nt. ilustracji i własnych obserwacji świata z najbliższej i dalszej okolicy. Rozpoznawanie i nazywanie kolorów podstawowych, klasyfikowanie przedmiotów ze względu na dwie cechy, zabawy i ćwiczenia zręcznościowe z piłką posługiwanie się narzędziami malarskimi z inwersją własną, rozmachem i płynnością.
  4. Pożegnania nadszedł czas - kształtowanie umiejętności wypowiadania się z nt. wakacyjnych planów. Rozwijanie umiejętności zgodnej zabawy, integrowania się ze środowiskiem przedszkolnym, grupą. Stosowanie zwrotów grzecznościowych odpowiednich do zaistniałej sytuacji.

Piosenka do nauki “Wakacje”

1. Fale, morskie fale

i piasku na plaży,

o letniej zabawie

każdy przecież marzy.

ref.     Lato, lato, lato

dzisiaj wita nas,

latem, latem, latem

milo spędzać czas.

1. Góry, nasze góry

i pachnące lasy,

plecak zabieramy,

pędzimy na wczasy.

1. Rzeka i jezioro

już na nas czekają,

wiosła i kajaki

na spływ zapraszają.

Wakacyjna wyliczanka”

Konduktorze, konduktorze, czy zabierzesz nas nad morze?

Bardzo chętnie, raz i dwa, ale zróbcie to co ja.

Konduktorze, konduktorze, każdy z tobą jechać może?

Pokaż bilet, raz, dwa, trzy. Na wakacje jedziesz ty!