Zamierzenia dydaktyczno- wychowawcze gr.1

Zapraszamy do zakÅ‚adki:   http://www.pp4.resman.pl/index.php/2013-09-30-16-13-25/nauczanie-zdalne   tu zamieszczamy materiaÅ‚y dla dzieci.

Zamierzenia dydaktyczne-wychowawczo na miesiÄ…c kwiecieÅ„

Tematyka zajęć:

1. Wiosna na wsi - bogacenie wiedzy o zwierzÄ™tach hodowanych w gospodarstwach wiejskich, rozpoznawanie zwierzÄ…t i ich mÅ‚odych, naÅ›ladowanie ich odgÅ‚osów, usprawnianie mowy, swobodne wypowiadanie siÄ™ na okreÅ›lony temat, wskazywanie na korzyÅ›ci jakie daje hodowla, nazywanie produktów żywnoÅ›ciowych, rozwijanie umiejÄ™tnoÅ›ci liczenia, tworzenia zbiorów, porównywania ich liczebnoÅ›ci, rozwijanie umiejÄ™tnoÅ›ci wspólnej zabawy, sprawnoÅ›ci ruchowej i manualnej.
  1. Dbamy o przyrodÄ™ - ksztaÅ‚towanie Å›wiadomoÅ›ci ekologicznej, bogacenie wiedzy o sposobach ochrony przyrody, wskazywanie i nazywanie wÅ‚aÅ›ciwych i niewÅ‚aÅ›ciwych zachowaÅ„, wspólne tworzenie kodeksu przyjaciela przyrody, rozwijanie twórczego myÅ›lenia i sprawnoÅ›ci rÄ…k, wyrabianie nawyku segregowania Å›mieci oraz dbaÅ‚oÅ›ci o czystość, Å‚ad i porzÄ…dek w najbliższym otoczeniu, sprzÄ…tanie po sobie.
  1. Moja miejscowość - rozbudzanie zainteresowania najbliższÄ… okolicÄ…, rozwijanie umiejÄ™tnoÅ›ci prezentowania siÄ™ na forum grupy, wÅ‚aÅ›ciwego zachowania siÄ™ wobec innych, stosowanie zwrotów grzecznoÅ›ciowych w sytuacjach dnia codziennego. Rozwijanie intuicji geometrycznej tworzenie prac, zabaw, ćwiczeÅ„ z zastosowaniem liczebników porzÄ…dkowych, uczestniczenie w grach i zabawach zespoÅ‚owych, rozwijanie znajomoÅ›ci zasad “fair play”.

SH - zadanie .2.2 “Pobaw siÄ™ ze mnÄ…” - emocje przeżywane podczas wspólnej zabawy “Co czujesz gdy…?”.

1. Polska moja ojczyzna - kształtowanie polskiej tożsamości, zapoznanie z symbolami narodowymi: flagą, godłem, hymnem oraz katechizmem dziecka polskiego, utrwalenie swojego imienia, nazwiska, adresu zamieszkania.

SH - zadanie 2.5 “Gdzie mieszkasz” - czasem tak, czasem nie, rozpoznawanie potrzeb, emocji innych ludzi poprzez pytanie ich o to czego potrzebujÄ…, co czujÄ… i dlaczego coÅ› robiÄ…, “Dlaczego warto zabierać gÅ‚os i kiedy warto to robić?”.

Piosenka do nauki:Wiosna na wsi

1. Kogut głośno pieje,

gÅ‚adzi piÄ™kne piórka,

-Ko,ko, jestem głodna,

woła pani kurka.

ref       Kukuryku, ko, ko, ko,

gÄ™, gÄ™, gÄ™, kwa, kwa, kwa,

mu, mu, iha, iha, ha

Kto nam dziś śniadanie da?

1. Na podwórku gÄ™si

i małe kaczuszki,

tup, tup przytupujÄ…,

majÄ… puste brzuszki.