Zajęcia sensoryczne

Ten tydzieÅ„ rozpoczÄ™liÅ›my zajÄ™ciami z elementami integracji sensorycznej. OdwiedziliÅ›my grupÄ™ Kotków która przygotowaÅ‚a caÅ‚y tor przeszkód.

Co to jest integracja sensoryczna? To proces w którym mózg organizuje informacje pÅ‚ynÄ…ce do niego z ciaÅ‚a. Pozwala czÅ‚owiekowi na celowe dziaÅ‚anie, wÅ‚aÅ›ciwe reakcje organizmu, umożliwia również selekcjÄ™ informacji i odwoÅ‚uje siÄ™ do wczeÅ›niejszych doÅ›wiadczeÅ„. Warto podkreÅ›lić, że Integracja Sensoryczna jest procesem, który zachodzi poza Å›wiadomoÅ›ciÄ…, podobnie jak oddychanie a jej rozwój zaczyna siÄ™ już w życiu pÅ‚odowym, a wiÄ™c towarzyszy nam od poczÄ…tku do koÅ„ca życia.

Dla kogo przeznaczona jest integracja sensoryczna?

- dla wszystkich! Pobudza ona wrażliwość na bodźce, obniża napięcie mięśniowe.

Dla dzieci:

- z trudnościami w uczeniu się

- nadpobudliwych ruchowo

- z obniżonym napięciem mięśniowym

- z problemami skupienia uwagi

- które majÄ… problemy z posiÅ‚kami

- nie lubiÄ… zabaw grupowych

- nadwrażliwe na różne bodźce

- nadwrażliwe emocjonalnie Itd itp

Nasz tor przeszkód skÅ‚adaÅ‚ siÄ™ z wszystkich dostÄ™pnych rzeczy w przedszkolu tj: piasek, makaron, fasola, groch, folia bÄ…belkowa, kamyki.

Zabawa byłą przednia! Sami zobaczcie!