Jesteśmy samodzielni w kuchni.

Przy okazji realizacji tematu: Jesteśmy samodzielni w kuchni - nauczyliśmy się robić proziaki.

A oto przepis:

Czas przygotowania: 10 minut
Czas wyrastania: 20 minut
Czas smażenia/piecznia: 15 minut
Liczba porcji: 14 Å›rednich proziaków

Składniki:

• 500 gramów mÄ…ki pszennej tortowej
  • 350 ml kefiru / maÅ›lanki
  • 1 Å›rednie jajko
  • 1 Å‚yżeczka sody oczyszczonej
  • pÅ‚aska Å‚yżeczka soli (jeÅ›li chcemy jeść proziaki na sÅ‚odko, to póÅ‚ Å‚yżeczki soli)
  • póÅ‚ Å‚yżeczki cukru

Proziaki:

Jajko, kefir / maÅ›lankÄ™ wyjmij wczeÅ›niej z lodówki.
Do zrobienia proziaków potrzebujemy: duża patelnia z grubym dnem lub piekarnik (my piekliÅ›my na grilu elektrycznym)

Do dużej miski przesiej 500 gramów mÄ…ki pszennej z solÄ… i sodÄ… oczyszczonÄ…. Wbij jedno wiÄ™ksze jajko i wlej maÅ›lankÄ™ / kefir. Dodaj też póÅ‚ Å‚yżeczki cukru. CaÅ‚ość wyrabiaj dÅ‚oÅ„mi kilka minut, aż ciasto zrobi siÄ™ jednolite. Może być lekko klejÄ…ce.  Pozostaw na 20 min. Z tej porcji wyszÅ‚o nam 14 pysznych proziaczków. SMACZNEGO :)