Muzyczne spotkania

Kwietniowe spotkanie odbyło się pod tytułem:Kontrasty w muzyce oraz Święta Wielkanocne- barwy i dynamika w muzyce, kompozytor W.A.Mozart.

Spotkanie rozpoczęło się wesołą piosenką o miesiącu  kwietniu. Dzieci poznały dwa instrumenty puzon i didgeridoo. Didgeridoo to instrument dęty australijskich Aborygenów. Czasami jest opisywany jako naturalna drewniana trąbka, często można spotkać się ze stwierdzeniem, że jest to jeden z najstarszych instrumentów dętych na świecie. Wysłuchały wesołych piosenek o nadchodzących świętach, wesoło bawiły się do muzyki. Poznały również kompozytora W.A.Mozarta oraz jego utwory.