Dokarmiamy ptaki

Czym dokarmiamy zimą ptaki?

Dowiadujemy się, że drobnym ptakom jak wróble, mazurki, rudziki, kosy, strzyżyki i trznadle, do karmnika podajemy nieduże ilości prosa, drobne kasze, łuskany słonecznik, płatki owsiane, konopie lub pestki dyni.

Sikory będą zadowolone z tradycyjnej słoninki, ale tylko wówczas, gdy będzie ona surowa, nieosolona i bez przypraw. Wspaniałym pomysłem są kulki olejowo-zbożowe uformowane z najróżniejszych nasion i tłuszczów zwierzęcych.

Łabędzie lubią wszelkiego rodzaju wodorosty, a więc nie pogardzą warzywami, takimi jak: marchewka, kapusta, ziemniak, kukurydza i burak. Warzywa mogą być gotowane lub surowe. Gołębie, kawki i gawrony karmimy gruboziarnistymi kaszami i ziarnami. Kwiczoły chętnie będą jeść suszone lub mrożone owoce jarzębiny, aronii, czarnego bzu i jabłka. Warto też dokarmiać je orzechami, które mają dużo kalorii.