Naukowa przygoda w Muzeum Energetyki Podkarpackiej

Dzieci z gr.4 wzięły udział w naukowej przygodzie w Muzeum Energetyki Podkarpackiej.

WyjÄ…tkowe muzeum mieÅ›ci siÄ™ w siedzibie PGE Obrót w Rzeszowie. A „Elektromagnetyczne opowiadania”, to niecodzienne, bezpÅ‚atne zajÄ™cia pokazujÄ…ce tajniki elektrycznoÅ›ci i magnetyzmu, które mogÄ… być znakomitym sposobem na spÄ™dzenie wolnego czasu. Interaktywne zajÄ™cia dydaktyczne cieszÄ…ce siÄ™ dużą popularnoÅ›ciÄ… prowadzi PaweÅ‚ Pasterz znany na Podkarpaciu popularyzator nauki, który w Polskim Radiu Rzeszów prowadzi z MaÅ‚gorzatÄ… Wilczak swój program „Radiolatorium”. DziÄ™ki ich zaangażowaniu Muzeum Energetyki Podkarpackiej jest miejscem spotkaÅ„ z naukÄ…, które aktywizuje dzieci i mÅ‚odzież, cieszÄ…c siÄ™ także zainteresowaniem ich dorosÅ‚ych opiekunów. - Poprzez zabawÄ™ i eksperymenty uczestnicy poznajÄ… mechanizmy rzÄ…dzÄ…ce skomplikowanymi zjawiskami naukowymi. Nowoczesne, interaktywne zajÄ™cia rozwijajÄ… twórcze myÅ›lenie, wzbudzajÄ… w mÅ‚odych ludziach ciekawość Å›wiata i chęć uczenia siÄ™.

WiÄ™cej w tej kategorii: « Urodziny Milenki Urodziny Zuzi »