Nasza wizyta na Politechnice Rzeszowskiej

Na zaproszenie mamy Floriana dzieci udały się na wycieczkę na Politechnikę Rzeszowską, poznały kampus i dowiedziały się, na czym polega praca naukowca - nauczyciela akademickiego.

Dzieci po uczelni oprowadziła dr inż. Małgorzata Kmiotek z Zakładu Mechaniki Płynów i Aerodynamiki - Wydział Budowy Maszyn i Lotnictwa. Dzieci miały okazję zasiąść w głównej auli budynku V, sprawdzić jak funkcjonuje biblioteka oraz poznać historię Ignacego Łukasiewicza - patrona Politechniki Rzeszowskiej. Kolejnym punktem było zwiedzanie budynku L, gdzie przedszkolaki zobaczyły hamownie i obejrzały z bliska samolot.
Dr inż. Małgorzata Kmiotek mówiła dzieciom o uczelnianych tradycjach i przybliżyła tajniki swojej pracy. Wykonano również wspólne pamiątkowe zdjęcie na schodach prowadzących do budynku rektoratu. Na koniec wycieczki uczniowie wspólnie zjedli drugie śniadanie w słynnym studenckim "Grzybku" i otrzymały upominki. Wycieczka była doskonałym sposobem na poznanie Politechniki Rzeszowskiej. Być może w przyszłości, ktoś z jej uczestników zostanie studentem tej uczelni. Bardzo dziękujemy za zaproszenie.

Bardzo chętnie odwiedzimy kolejne miejsca pracy naszych rodziców.