Nasz udzia艂 w konkursach

III Bieg Kolorowej Skarpetki w Rzeszowie

28 maja III Bieg Kolorowej Skarpetki w Rzeszowie zorganizowa艂a Fundacja na rzecz osób z zespo艂em Downa „Szansa 21”.

Uczestnicy mieli do pokonania kilka dystansów: doro艣li pobiegli na trasie d艂ugo艣ci 10 km, 5 km i 3 km, fani Nordic Walking przeszli 5 km, a biegi dla dzieci odby艂y si臋 na dystansie 321 m.

To charytatywna akcja, z której dochód ze zbiórki do puszek przekazany b臋dzie dla osób z niepe艂nosprawno艣ciami. Od pierwszej edycji jednym z g艂ównych celów jest integracja osób z zespo艂em Downa z lokaln膮 spo艂eczno艣ci膮, zwi臋kszanie wiedzy o zespole Downa, jak i przekonywanie nieprzekonanych, 偶e bieganie to zdrowy styl 偶ycia.

Nasze przedszkole reprezentowa艂o 13 dzieci z grupy Pszczó艂ek i jedna Sówka jak równie偶 w konkurencji dla doros艂ych pani Justynka i pani Agnieszka.

Na koniec do pami膮tkowego zdj臋cia stan膮艂 z nami Pan Prezydent Konrad Fijo艂ek. Dzi臋kujemy rodzicom za zaanga偶owanie i po艣wi臋cony wolny czas.

,, Dzieci s膮 jak posiane nasiona. Trzeba je codziennie podlewa膰,

po艣wi臋ca膰 im uwag臋 i piel臋gnowa膰.
W takich warunkach nasiona kie艂kuj膮, ro艣liny rosn膮, a potem zakwitaj膮. ..."