Grupa V PszczóÅ‚ki

pszczola

Różne rodzaje parków

TakÄ… tematykÄ™ realizujemy w tym tygodniu. Dzieci poznaÅ‚y różne rodzaje parków: krajobrazowe, narodowe, parki miejskie, wodne, juralskie, miniatur i wiele innych. Dzieciom najbardziej spodobaÅ‚y siÄ™ Park Juralski i Park Miniatur. TworzyÅ‚y wÅ‚asne maÅ‚e parki wykorzystujÄ…c rózne materiaÅ‚y. Poprzez te dziaÅ‚anie mogÅ‚y zrealizować kolejne zadania MiÄ™dzynarodowego Projektu Edukacyjnego "Z kulturÄ… mi do twarzy". Z moduÅ‚u IV Kultury Å›wiata zrealizowaÅ‚y zadanie 7 "Mali i duzi architekci". wykorzystujÄ…c klocki różnego rodzaju, kolorowe kubki, szablony budowli wykonali Park Miniatur a w nim znalazÅ‚y siÄ™ Koloseum, Krzywa Wieża w Pizie, Big Ben, Wieża Eiffla. wykonaÅ‚y również makietÄ™ Opery w Sydney dowiedziaÅ‚y siÄ™ ciekawostek na jej temat i zrealizowaÅ‚y 16 zadanie z IV moduÅ‚u. Zabawa tak wciÄ…gneÅ‚a dzieci że caÅ‚y dzieÅ„ poÅ›wiÄ™ciÅ‚y na zabawy konstrukcyjne.