Grupa V Pszczółki

pszczola

Różne rodzaje parków

Taką tematykę realizujemy w tym tygodniu. Dzieci poznały różne rodzaje parków: krajobrazowe, narodowe, parki miejskie, wodne, juralskie, miniatur i wiele innych. Dzieciom najbardziej spodobały się Park Juralski i Park Miniatur. Tworzyły własne małe parki wykorzystując rózne materiały. Poprzez te działanie mogły zrealizować kolejne zadania Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego "Z kulturą mi do twarzy". Z modułu IV Kultury świata zrealizowały zadanie 7 "Mali i duzi architekci". wykorzystując klocki różnego rodzaju, kolorowe kubki, szablony budowli wykonali Park Miniatur a w nim znalazły się Koloseum, Krzywa Wieża w Pizie, Big Ben, Wieża Eiffla. wykonały również makietę Opery w Sydney dowiedziały się ciekawostek na jej temat i zrealizowały 16 zadanie z IV modułu. Zabawa tak wciągneła dzieci że cały dzień poświęciły na zabawy konstrukcyjne.