Grupa V PszczóÅ‚ki

pszczola

Dzień Pizzy

W poniedziaÅ‚kowy poranek PszczóÅ‚ki rozpoczęły Å›wiÄ™towanie Dnia Pizzy. Na poczÄ…tek dowiedziaÅ‚y siÄ™ skÄ…d pochodzi pizza i jak wyglÄ…daÅ‚a na poczatku. NastÄ™pnie przeszliÅ›my do dziaÅ‚ania. Nasze ciasto rosÅ‚o, a my przygotowaliÅ›my skÅ‚adniki i formy. Każde z dzieci przygotowaÅ‚o wÅ‚asnÄ… pizzÄ™, a później jÄ… smacznie zjadÅ‚o. Po poÅ‚udniu nadal Å›wiÄ™towaliÅ›my - dzieci wykonaÅ‚y różne zadania zwiÄ…zane z pizzÄ…. ObejrzaÅ‚y film jak powstaje pizza. MiaÅ‚y również możliwość wykonania kodowania, sudoku oraz przeliczania na tablicy multimedialnej w programie geniality. ByÅ‚o to również 10 zadanie z moduÅ‚u IV Kultury Åšwiata z MiÄ™dzynarodowego Projektu Edukacyjnego "Z kultura mi do twarzy".