Grupa V PszczóÅ‚ki

pszczola

Światowy Dzień Drzewa

ÅšwiÄ™to to wymyÅ›liÅ‚ Julius Sterling Morton sekretarz rolnictwa Stanów Zjednoczonych, miÅ‚oÅ›nik przyrody. ZaapelowaÅ‚ do rodaków, by 10 kwietnia 1872 roku posadzili drzewa. DziÅ› ARBOR DAY to akcja na caÅ‚ym Å›wiecie. W Polsce oficjalnie od 2002 i corocznie obchodzona 10 października. Nasze dzieci również obchodziÅ‚y to swiÄ™to realizujÄ…c tym samym zadanie z programu "Z kulturÄ… mi do twarzy" z moduÅ‚u III "Kocham lubiÄ™ szanujÄ™". Już kilka dni przed Å›wiÄ™tem omawiajÄ…c zasÅ‚ugi zwierzÄ…t w rozsiewaniu drzew zasadziÅ‚y kasztany, żoÅ‚Ä™dzie oraz noski z klonu i teraz codziennie pielÄ™gnujÄ… i doglÄ…dajÄ… swojÄ… hodowlÄ™. Dzieci rozmawiaÅ‚y o znaczeniu drzew nie tylko dla ludzi i zwierzÄ…t ale i dla caÅ‚ej planety. UtworzyÅ‚y z wÅ‚asnych ciaÅ‚ drzewo, rozwiÄ…zywaÅ‚y zagadki, ukÅ‚adaÅ‚y puzzle oraz tworzyÅ‚y wÅ‚asne drzewa, a na koniec wyszÅ‚y do ogrodu i przytuliÅ‚y sie do drzew.