Grupa IV Sówki

sowa

Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

21 listopada obchodzimy Åšwiatowy DzieÅ„ Å»yczliwoÅ›ci i PozdrowieÅ„, czyli dzieÅ„ dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Idea tego Å›wiÄ™ta wywodzi siÄ™ ze Stanów Zjednoczonych a jego oryginalna nazwa brzmi Hallo World Day co symbolizuje cel tego dnia – wypowiedzene hello (cześć) do przynajmniej dziesiÄ™ciu osób dziennie.

Obecnie DzieÅ„ Å»yczliwoÅ›ci obchodzony jest w ponad 180 krajach. Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemnÄ… życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji. Jest to apel przeciwko problemom i czÄ™sto smutnej rzeczywistoÅ›ci. PrzesÅ‚anie akcji jest proste bÄ…dźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od Å›wiÄ™ta. PamiÄ™tajmy, że pozytywna energia, którÄ… przekazujemy w Å›wiat do ludzi, wraca do nas z nawiÄ…zkÄ….

A my Sówki- mÄ…dre gÅ‚ówki, wysÅ‚aliÅ›my list do dzieci ze SzkoÅ‚y Specjalnej w Krasniku ! A dziÅ› we wtorek, dostaliÅ›my list od naszych anonimowych przyjacióÅ‚ ! Nie mogliÅ›my siÄ™ doczekać co w tym liÅ›cie bÄ™dzie ! PrzeczytaliÅ›my mnóstwo ciepÅ‚ych sÅ‚ów pÅ‚ynÄ…cych z Krasnika !